A Nemzeti Filharmonikusok Beethoven estjei Martonvásáron

2012. 06. 27.

Az országos jelentőségű, 1958 óta nyaranta megrendezett Beethoven-koncertek páratlan hangulatú szabadtéri hangversenyek a Budapesttől mindössze 32 km-re fekvő Martonvásáron. A Nemzeti Filharmonikusokon kívül jeles hazai és nemzetközi művészek lépnek fel.

A koncertek színhelyéül azért választottuk az egykori grófi kastély parkjában lévő, tó által körülölelt szigetet, mert a korabeli feljegyzések szerint Beethoven, akit bensőséges barátság fűzött a Brunszvik grófi családhoz, gyakran időzött itt.

A különleges, romantikus hangulatú épület együttes és park kiváló színtere Beethoven szimfonikus zenekarra illetve énekkarra írt művei előadásának.

A hangversenyek előtt, 17 órától kamarakoncertet tartunk, amelyre a belépés ingyenes.

Az esemény támogatója a Hungrana Kft.