Beethovennel a szabadban 60 éve

Pásztor Péter basszus
Kelemen Dániel basszus
Nemzeti Filharmonikus Zenekar
Nemzeti Énekkar (karigazgató: Somos Csaba)
Somos Csaba karigazgató

Nagyszabású, mintegy negyedórás, több szakaszból álló ária, vagy idegen szóval: scena – a huszonhat éves Beethoven rendkívüli énekes virtuozitást igénylő alkotása a Magyar Állami Operaház egyik vezető drámai szopránjának közreműködésével hangzik el. A 4. szimfónia az életmű két súlyos szimfóniája között helyezkedik el, mint afféle boldogságsziget a középső alkotói korszak hősi tematikájú, súlyos művei között. Könnyed, olykor kacagtatóan szellemes mű, és nem utolsósorban izgalmas fordulatokban gazdag, elég az első tételt említeni, amelynek sötét hangvételű, baljóslatú bevezetéséhez meglepetésként kapcsolódik életerőtől duzzadó, optimista muzsika. A koncert második felében a zenetörténet egyik legkülönlegesebb összeállítású alkotását hallhatjuk a Nemzeti Énekkar, a rendkívüli tehetségű Ránki Fülöp és nagyszerű énekes szólisták közreműködésével, Somos Csaba Liszt-díjas karnagy vezényletével. A szándékosan bombasztikus hatású mű a Beethoven életében kiemelkedő jelentőségű, éppen 210 éve rendezett szerzői estre íródott, lehengerlő fináléként; a zeneszerző a koncert valamennyi résztvevőjét fel szerette volna vonultatni ebben a rendkívüli darabban, amelynek jellege, hangvétele a 9. szimfónia utolsó tételében köszön vissza.

Esőnap: július 22. vasárnap

Kedves Közönségünk,

Felhívjuk figyelmüket, hogy átépítés miatt  a Brunszvik kastély parkjának régi bejárat nem üzemel, jelenlegi bejárat a Brunszvik utcáról!

Térkép >>>

PARKOLÁSI LEHETŐSÉG:
– vasútállomás mellett
– a COOP mögött
– a gyógyszertárral szemben.