Beethovennel a szabadban 60 éve

Devich Gergely cselló
Nemzeti Filharmonikus Zenekar
Bogányi Tibor

Beethoven úgynevezett középső alkotói periódusának emblematikus műveit hallhatjuk a koncerten. A Prometheus teremtményei eredetileg balettzenének készült, különlegessége pedig, hogy zárótételében megszólal az a híres téma, amelyet a szerző a 3. szimfónia zárótételében nagyszabású variációs formában dolgozott fel. Az 1800-as évek elején írt Eroica-szimfónia valódi forradalmi esemény a zene és a műfaj történetében, hiszen a beethoveni erő, kendőzetlenül személyes hang és radikalizmus első érett megnyilvánulása. A híres történet szerint a szabadság, egyenlőség, testvériség eszméit hirdető Beethoven Napóleon tiszteletére írta, de mikor tudomására jutott, hogy az első konzul császárrá koronázta magát, összetépte a címlapot – az alcímből maradt a „hősi” (Eroica) jelző. Az ugyanebben az időben komponált Hármasverseny hangszer-összeállítása miatt egyedi alkotás, zárótétele pedig lengyeles karakterű rondó. Három fantasztikus szólista játssza ezt a csodálatos művet: a rangidős Szabadi Vilmos évtizedek óta a magyar zenei élet egyik kiemelkedő hegedűse, a fiatalabb generációhoz tartozó Fejérvári Zoltán nem először lép fel a zenekar martonvásári sorozatában, a mindössze húszéves Devich Gergely pedig az utóbbi években vált csodagyerekből fényes jövő előtt álló gordonkaművésszé.  A Nemzeti Filharmonikusokat Bogányi Tibor vezényli, aki hét éve a Pannon Filharmonikusok vezető karmestere, és aki Finnországban is komoly karriert futott be.

Esőnap: július 15. vasárnap

Kedves Közönségünk,

Felhívjuk figyelmüket, hogy átépítés miatt  a Brunszvik kastély parkjának régi bejárat nem üzemel, jelenlegi bejárat a Brunszvik utcáról!

Térkép >>>

PARKOLÁSI LEHETŐSÉG:
– vasútállomás mellett
– a COOP mögött
– a gyógyszertárral szemben.