Ázsiában turnézik a Nemzeti Filharmonikus Zenekar

2016. 10. 18.

Turnéjukat Japánban kezdik, hangversenykörútjuk első helyszíne október 25-én Tokió, a Sumida Triphony Hall, amely közel 1800 férőhelyes. Itt Liszt Ferenc Les Préludes című műve és a Haláltánc van műsoron, az utóbbi mű közreműködője Tomoharu Ushida zongoraművész. Az estet Dvořak IX. „Újvilág” szimfóniája zárja. Következő állomásuk október 26-án Chiba, október 27-én Hiroshima, október 29-én Toyama, október 30-án Fukusima, október 31-én ismét Tokió, ezúttal a hangversenynek a Tokyo Metropolitan Theatre ad otthon, a maga közel 2000 férőhelyével. A japán turné  Shizuokában folytatódik november 1-jén, majd a sorozat Oszakában fejeződik be november 2-án. Japánban minden koncertet Kobayashi Ken-Ichiro vezényel. A turné repertoárján Liszt és Dvořak művein kívül szerepel még Berlioz Fantasztikus szimfóniája, Grieg zongoraversenye, Mendelssohn e-moll hegedűversenye, Kodály Galántai táncok című műve, valamint Brahms Magyar táncaiból egy csokorra való.

A hosszú turné november 2-án Kínában, Shanghajban folytatódik, ahol a Nemzeti Filharmonikus Zenekar részt vesz a Sanghaji Nemzetközi Művészeti Fesztiválon, amely Ázsia legnagyobb kulturális fesztiválja. Az október 15-től november 15-ig tartó rangos fesztiválon Magyarország a Nemzeti Filharmonikusok előadásával, november 6-án mutatkozik be a Shanghai Culture Square Theatre színpadán a Káel Csaba rendezte produkcióval, amelyet az együttes október 7-én Kocsis Zoltán vezényletével, óriási sikerrel adott elő a Művészetek Palotájában. Bartók két műve – A kékszakállú herceg vára és a Csodálatos mandarin – kerül színpadra.  Közreműködik Bretz Gábor, Szántó Andrea és a Pécsi Balett, vezényel Kovács János.  A zenekar következő sanghaji hangversenye november 7-én az Oriental Art Centerben lesz, melyen a Muzsikás Együttessel közösen lépnek színpadra Dohnányi, Kodály és Bartók műveivel.